Kniha o cyklistech, jak jinak


Doprava po ČR zdarma Při objednávce nad 3000 Kč je doprava po ČR ZDARMA. Objednané zboží doručujeme nejpozději
do 48hod od potvrzení objednávky.

Kniha o cyklistech, jak jinak

Dostupnost:Skladem

Kód: 9788027051809

Vaše cena s DPH:

200 Kč

Jmenuji se Bedřich Smetana. Jako člověk, točící se od šedesátých let okolo cyklistiky, před několika roky po havarii na kole těžce zraněný, mám hodně volného času a tak mne napadlo zavzpomínat na éru mých vrstevníků, z nichž jsem naprosto náhodně vybral emigranty z doby osmašedesátých až osmdesátých let a jejich vzpomínky biograficky popsal v knize „O cyklistech, jak jinak“.

 

V knize popisuji Čechokanaďana Petra Junka, stavitele – konstruktéra cyklistických velodromů po celém světě, v tichosti získavšího titul na I. Masters Games, tedy Olympijských hrách veteránů, Ferdu Duchoně, dráhového jezdce, který měl šanci se zúčastnit již ve svých osmnácti letech OH v Melbourne, po několika životních eskapádách dvacet let žijícího dlouhou dobu ve Švédsku, Jirku Čihoského, talentovaného cyklistu i fotbalistu zakotvivšího v Kanadě, Jardu Poslušného, emigrujícího během amatérského Gira, dotknuvšího se tehdejší profi cyklistiky osmdesátých let a Jirku Mikšíka, vynikajícího dráhového jezdce, sice neemigrovavšího, ale přes dvacet let působícího v Rakousku v trenérské  funkci.

 

K těmto pěti cyklistům, s nimiž jsem sám závodil, jsem přidal životní osudy mých kamarádů, žijících na Lago di Garda, kteří cyklistice jen fandí, ale především se věnují mnou preferovaných sportům – windsurfingu a lyžím.

 

Motto autora:
Během doby, tedy během několikaměsíčního přemýšlení o další činnosti po vydání mé první knihy („Povolání sport“), jsem si uvědomil, že je možno vzpomenout a zaznamenat mýma očima zajímavé osudy mých kamarádů.Show Right Sidebar: