FACE FITNESS ACADEMY BOSU® FACE FITNESS SHOP Kamagon Ball®
Nejbližší kurzy
BOSU BALANCE TRAINER – Cardio + Strenght
01. 12. 2018
podrobnosti
BOSU® Core & Stretch, roller, overball
02. 12. 2018
podrobnosti
MASTER JUMP® - CARDIO DIPLOM
15. 12. 2018
podrobnosti
Funkční CORE
05. 01. 2019
podrobnosti
BOSU® Core & Stretch, roller, overball
19. 01. 2019
podrobnosti
PortDeBras® - Introduction
19. 01. 2019
podrobnosti

Funkční trénink Core ve sportovní přípravě

Charakter

V rámci postupného zkvalitňování našich vzdělávacích programů přistupujeme ke změně struktury jednodenního kurzu s názvem CORE. Nově bude tento kurz dvoudenní s názvem Funkční trénink CORE ve sportovní přípravě. Kurz je veden fyzioterapeutem s odbornou zdravotnickou praxí. Proto jsme mohli obsah rozšířit po teoretické i praktické stránce tak, aby absolventi dostali podrobnější informace o pohybovém aparátu a jeho funkci. Nově budou účastníci kurzu seznámeni také s nejčastějšími poruchami pohybového aparátu vzniklých na základě nerovnováhy mezi povrchovým a hlubokým svalovým systémem. Dále se dozvědí základní možnosti, které má fyzioterapeut, osobní trenér, lektor skupinových lekcí, sportovní trenér či laik k jejich řešení. Nově je obsah kurzu rozšířen o úvod do problematiky testování hlubokých svalů a specifika testování sportovců s nadměrně vyvinutými povrchovými svaly.

Celý kurz je koncipován tak, aby byl přínosem pro osobní trenéry, fyzioterapeuty, lektory skupinových lekcí, ale i sportovní trenéry, sportovce či laiky. Počítáme s tím, že teoretické i praktické informace z kurzu Funkční trénink CORE ve sportovní přípravě budou základem pro další školení - například BOSU®, FLOWIN®, atd., která budou zaměřena více na praktická cvičení.

 

 

  • Rozbor anatomické, kineziologické, biomechanické a stabilizační funkce jednotlivých složek CORE.
  • Rozbor stávajících metodik tréninku CORE v ledním hokeji a vysvětlení, proč jsou ze zdravotního hlediska nevhodné pro pohybový aparát sportovce a vedou tak k poškození pohybového aparátu.
  • Ukázky vyšetření jednotlivých částí CORE, které je schopen aplikovat i vyhodnotit laik.
  • Ukázky správné funkční aktivace jednotlivých složek CORE a jejich koaktivační propojení.
  • Patologická aktivace CORE.
  • Možnosti kompenzačních cvičení pro sporty s převážně jednostrannou zátěží.
  • Možnosti využití funkčních pomůcek pro CORE trénink (Propriofoot®, BOSU®, FLOWIN® apod.)

Náplň

  • Určeno pro fyzioterapeuty, sportovní lékaře, osobní trenéry a především pak pro sportovní trenéry, hráče a jejich rodiče.
  • Se zaměřením na lední hokej, florbal, tenis, házená, fotbal, rugby, inline hokej a další sporty s převážně jednostrannou zátěží a rotačními pohyby hráče.

Termíny kurzu


Datum konání Lektor Místo konání Cena
 
tvorba www stránek emocio


COPYRIGHT © 1995-2018 FACE CZECH, s.r.o.
Veškerá práva jsou vyhrazena